MBA tezi

İşletme Yönetimi yüksek lisansı, ya da yaygın olarak bilinen adıyla MBA, Türkiye’de ve dünyada muhtemelen en çok rağbet gören master programıdır. MBA eğitimini bu derece cazip kılan, lisans bazında çok çeşitli uzmanlık alanlarından gelen bireylerin herhangi bir ticari kuruluşta yöneticilik kariyeri yapmalarına olanak verişidir. Bu denli ilgi gören bir akademik derece olduğu için de bugün dünyada master tezleri arasında doğal olarak en çok MBA tezi yazılır. Bu durumda GWriters sisteminde de, arzu ettiğiniz koşulda, sizin adınıza kısmen ya da bütünüyle bir MBA tezi yazılabilir.

MBA ile kariyere yatırım

Ana hatlarıyla İşletme Yönetimi branşının genel ilkelerinin işlendiği MBA’in hedef kitlesi günümüzde daha çok mühendisler, doktorlar, hukukçular gibi aslında bu branşa yabancı uzmanlardır. MBA, çoğu profesyonel tarafından, üst yönetime uzanan bir patika, mesleki gelişimden çok diploma avantajı olarak görülür. Buna rağmen tezli MBA programlarında her halükarda bir MBA tezi yazılır. Şirket içi rotasyon süreçlerinde de MBA sayesinde bir nebze olsun kavramlara aşina olmuş olmanın faydası görülebilir. Örneğin MBA sırasında insan kaynakları alanına eğilmiş bir mühendis, bu alandaki birikimini geliştirerek günün birinde insan kaynakları departmanında yöneticilik yapma şansını arttırabilir.

Genel ve özel MBA konuları

Birçok üniversitede MBA programı kapsamında İnsan Kaynakları, Muhasebe, Pazarlama, Ticaret Hukuku, Finans ve elbette Ekonomi dersleri görülür. Dersler verildikten sonra da genelde bu branşlardan birine odaklanılarak MBA tezi yazılır. Bir diğer deyişle, derslerin nispeten genel bir yaklaşımla sunulduğu, esas ilgi alanının tezle belirlendiği bir program söz konusudur. Son yıllarda artan oranda tercih edilen branşlardan bazıları kurumsallık, çevre yönetimi, sosyal sorumluluk, lojistik, denetim ve fiyatlandırmadır.

Sektöre göre MBA tezi yazılır

GWriters, MBA tezi hazırlanmasında özellikle uzmanlaşmış bir kadroya sahiptir. Tezinize vakit ayıramayacak kadar yoğun mu çalışıyorsunuz? GWriters uzmanlarınca, çalıştığınız sektörde ilerlemenize en iyi şekilde katkısı olacak MBA tezi yazılır ve böylece eğitimden sonra da faydalanabileceğiniz bir çalışma üretilir. Söz konusu sektör bankacılık, sigorta, gayrimenkul, imalat, dış ticaret ve daha başka birçok sektör olabilir. GWriters’ın danışman kadrosu kariyer planınız doğrultusunda taranarak sadece başlamış olduğunuz akademik programı bitirmenizi sağlayacak değil, gelecekte de işinize yarayabilecek bir MBA tezi yazılır.

MBA tezine GWriters desteği

GWriters, literatür tarama, redaksiyon, düzeltme gibi işlevlerle yükünüzü azaltabilir. Tezin tamamının sıfırdan yazımına yönelik bir yardım talebinde bulunan profesyoneller için hayalet yazarlık hizmetimiz ideal çözümdür. Bu seçenekte, tanımlanan doğrultuda ve sürede, ilgili alanda uzman bir isim, gizlilik ilkesi gözetilecek şekilde bizim tarafımızdan görevlendirilir. Böylece, tezi yazanla adına tez yazılanın kimliği gizli tutulmak suretiyle, ancak yasal haklar da devredilerek, bir anlamda anonim bir yardımla MBA tezi yazılır.