Plagiarizm Denetimi

Geleneksel olarak intihal veya bilimsel aşırma/araklama olarak da anılan plagiarizm, tez yazım sürecinde düşülebilecek, ciddi sonuçlara gebe bir tuzaktır. Bir metni bütünüyle veya kısmen, yazarının izni olmaksızın kullanmak, hele bilimsel metinler söz konusu olunca, kabul edilemez bir durumdur. Birçok tez yazarı ne yazık ki böyle bir şey yaptığının farkında bile olmuyor, tezi kabul ediliyor, yıllar sonra her nasılsa bu durumun ortaya çıkarılması ile beraber zor durumda kalıyor. Tezinizi teslim etmeden önce, gelecekte sizin başınıza da böyle bir şey gelmeyeceğinden emin olabilmek artık elinizde. GWriters’ın plagiarizm denetimi hizmeti tamamen bilgisayar desteği ile size kariyer hayatınızda bu yönde kötü bir sürprizle karşılaşmama garantisi veriyor.

Plagiarizm nasıl oluşur?

Bilimsel aşırma, sanıldığının aksine her zaman bilinçli olarak yapılan bir şey değildir. Bir tez veya ödeve yönelik araştırma ve literatür tarama sürecinde, yararlanılacak kaynaklar saptanırken, zaman sıkışıklığı, yorgunluk, dağınık çalışma gibi sebeplerle özgün ifadeler değiştirilmeden not alınabilir. Öğrenci böyle bir niyette olmasa dahi, aldığı notları kendi kaleminden çıkmış zannedebilir. Özellikle, not alma, işaretleme veya kaydetme aşaması ile metinleri üretme aşaması arasında büyük bir zaman aralığı söz konusu olursa, mesela literatür tarama gereğinden uzun sürerse, hangi cümlenin veya paragrafın kendisine ait olduğunu ayırt edemeyecek duruma gelebilir. Tam da böyle durumlarda yardıma koşan plagiarizm denetimi hizmetimiz, gözden kaçan, başka bir çalışmayla bire bir örtüşen her bölümü ortaya çıkarıp size zamanında müdahale etme imkanı tanır.

Plagiarizm ve kariyer riskleri

Zamanında plagiarizm denetimi yaptırmadığı için sıkıntı yaşayan isimler içinde belki de en bilineni Alman eski Savunma Bakanı Karl-Theodor zu Guttenberg olabilir. Yıllar önce yazdığı tez ile Bayreuth Üniversitesi tarafından verilen doktora diploması, plagiarizm iddiasının ispatı üzerine 2011’de geri alındı. Kamuoyu bununla da yetinmeyince, zu Guttenberg Bakanlık görevinden istifa etti, birçok gözlemciye göre politik kariyerini bitirdi. Böyle bir kariyer planına sahip birisinin bilerek intihal yapmış olması çok düşük bir ihtimaldir. Muhtemelen, farkına varılmayan bir hata söz konusudur. Belki de o dönemde henüz plagiarizm denetimi yapan bilgisayar yazılımlarının çok gelişmiş olmaması şanssızlığıdır.
Siyaset, sanat, bilim gibi alanlarda kariyer yapan insanlar medya kanalıyla herkesin gözü önünde yaşıyor, özel hayatları, geçmişleri didik didik ediliyor. Tabii kimse günün birinde hangi mevkilere getirileceğini, kariyer basamaklarını yavaş yavaş mı yoksa koşar adımla mı çıkacağını önceden bilemiyor. Sırf bu yüzden işte plagiarizm denetimi bir nevi sigorta görevi görüyor. Yüksek lisans tezini yazarken kaynak göstermeyi unutarak kullandığınız bir tablo, hiç gitmediğiniz bir ülkede yapılan bir araştırma sonucu, bire bir alınmış çeviri ve meşhur sözler, yanlışlıkla kendi tezinize taşıdığınız yazım hataları, gün gelip sizi istifa süreciyle bitebilecek uzun bir toplumsal baskıya maruz bırakabilir. Bu ve benzeri riskler GWriters’ın plagiarizm denetimi hizmeti ile kolayca ve kesin olarak elimine edilebilir.

  %100 gizlilik
  size özel proje sorumlusu
  düzenli kalite kontrolü
  bütünüyle şeffaf maliyetler
Hemen başvurun

Taleplerinizi kısaca tanımlayın, size özel ve sizin için bağlayıcılık içermeyen teklifimizi birkaç saat içinde size iletelim.

Sorularınız mı var? Bizi arayın o halde:
+49 211 99346501
Pzt.-Cum. 9:00-18:00
Bize e-posta ile şuradan ulaşabilirsiniz: