Tez Düzeltme

Bilimsel makaleler, tezler, yayınlar üretilirken dikkat edilen tek şey içerik midir? Yazım hataları içeren bir makaleyi uluslararası bir yayına gönderdiğinizde bu sorunuza çok açık ve net bir yanıt alırsınız. Metniniz düzeltilmesi ricasıyla size geri gönderilir. Zira literatür, bilimsel araştırma geleneğinin olmazsa olmazı sayılan titiz çalışma kültürünün, dil ve ifade boyutunda esirgenmesini kabul etmez, onaylamaz, hoş görmez. Tez yazılacaksa yazım hatası olmadan yazılmalıdır.
Hatasız yazmak neredeyse imkansız dediğinizi duyar gibiyiz. İş körlüğü, zaman darlığı, konsantrasyonun kaybı, bilgi eksikliği, yeni yazım kuralları ve daha birçok gerekçeyle, herkes yazım hatası yapabilir. O halde sizden beklenen aslında tezinizi hatasız yazmanız değil, hatasız teslim etmenizdir. Tezinizi hatasız teslim etmeniz için, Gwriters ekibi olarak, tez düzeltme hizmetimizi geliştirdik.

Bilgisayarla tez düzeltme yeterli mi?

Gelişmiş bilgisayar programları size kolay ve hızlı tez düzeltme olanağı tanır. Ancak bu tip programlar ne yazık ki kesin bir güvence sağlayamaz. Yanlış yazılan sözcükleri teşhis eden bir program, başka anlama gelecek şekilde yanlış yazılan sözcüklere itiraz edemez. En basit örnekle, “tez düzeltme” yerine “kez düzeltme” yazdığınızda bilgisayar mantıksız da olsa yazım kurallarına uygun bir durum teşhis ederek, sizi uyarmaz. Nitekim “kez” de “tez” kadar doğal bir kelimedir. Bilgisayar programları kendilerine tanımlanan hatalara karşı duyarlı olabilirler. Kıvrak zeka ise –en azından henüz– insana özgü bir unsurdur.

Anlamlı tez düzeltme

Anlamlı tez düzeltme ile kastettiğimiz şey herhangi bir şeyin tutarlı, anlaşılır ve genel çağrışıma paralel bir mana içerdiğini gözetmektir. Ancak, bunu redaksiyon hizmetimizle karıştırmamakta fayda vardır. Redaksiyon hizmetimizde metnin içeriği masaya yatırılır, ekleme – çıkarma önerileri getirilir, tezin doyurucu ve düzenli olması hedeflenir. Anlamlı tez düzeltme ise sadece dil bilgisi ve yazım kuralları odaklı bir çalışmadır. Tabi ki her iki hizmetimize birden başvurmak mümkündür. Sadece tez düzeltme teklifi istediğinizde ise, işi düzeltmenlik olup, sizin tez sahanıza özgü terminolojiye hakim bir kişinin uzman desteği söz konusu olur. Ve bu kişilere ulaşma, GWriters’ın akademik çevresiyle son derece pratik ve çabuk bir çerçevede gerçekleşir.

Tez düzeltme uzmanlığı

Dile ve imla kurallarına gayet hakim bir tanıdığınız da tez düzeltme görevini üstlenemez mi? Üstlenebilir tabii, ama bilimsel metinlerde sık sık karşılaşılan teknik ifadeler ve yeni kavramların yazımında da güven hissi verebilecek midir? Veya yabancı bir dilden Türkçe’ye birden fazla şekilde yazılarak, hatta belki birden fazla kelimeyle karşılanarak girmiş bir kavram için hangi seçenekte karar kılınmalı? Bugün tıp dili, hukuk dili ve daha başka birtakım jargonlardan söz ettiğimiz bir ortamda, her tez düzeltme işinin altından her iyi Türkçe konuşan kalkabilir mi? Bir de buna yabancı dilde tez düzeltme boyutunu katarsanız, GWriters’ın profesyonel tez düzeltme hizmetinin farkı sanırız daha bir bariz hale gelecektir.

  %100 gizlilik
  size özel proje sorumlusu
  düzenli kalite kontrolü
  bütünüyle şeffaf maliyetler
Hemen başvurun

Taleplerinizi kısaca tanımlayın, size özel ve sizin için bağlayıcılık içermeyen teklifimizi birkaç saat içinde size iletelim.

Sorularınız mı var? Bizi arayın o halde:
+49 211 99346501
Pzt.-Cum. 9:00-18:00
Bize e-posta ile şuradan ulaşabilirsiniz: